O pořadu:

Vlastník licence:
FremantleMedia

Česká verze:
Hádej, kdo jsem!

Vysilatel:
TV Prima

Moderátor:
Petr Vondráček

Režie:
Jiří Adamec

Výkonný producent:
Jana Kozojedová
Jakub Vrhel

 

Reprízy Hádej, kdo jsem! na Prima LOVE

Nemůžete v noci spát? Trápí vás noční můry? Zapněte si Prima LOVE a bavte se u starších dílů oblíbeného pořadu Hádej, kdo jsem!

Reprízy nejúspěšnější zábavné show TV Prima, která byla oceněna třemi cenami TýTý, můžete vidět vždy ve čtvrtek po půlnoci na Prima LOVE.

 

Naše „Hádej, kdo jsem!“ je světové!!!

Českou verzi populární zábavné show znají na celém světě. Vlastník licence k tomuto formátu, společnost FremantleMedia, použila českou verzi pořadu pro své oficiální prezentační materiály. Právě ty mají za úkol nalákat další světové vysilatele k zakoupení licence.

Velmi si ceníme této výsady a bereme ji jako uznání kvality naší dosavadní práce v televizní branži.

Videa na YouTube

  • Nahráno:
    shlédnutí
  • Nahráno:
    shlédnutí
  • Nahráno:
    shlédnutí

HÁDEJ, KDO JSEM!

Historie formátu:

Pořad se chlubí skvělou historií, protože je nejdéle provozovanou soutěží v mediálním světě.  Mezi jeho hosty patřil např. Woody Allen, Salvator Dalí, Ronald Raegan, Elisabeth Taylor a další. S trochou nadsázky můžeme říct, že kdo se v soutěži neobjevil, jako by nebyl.

Pořad s originálním názvem „What´s My Line“ dostal řadu ocenění, mimo jiné Emmy (1952, 1953, 1958) a Zlatý globus (1962). Poprvé se objevil v roce 1950 a kromě televizní verze existují ještě verze rozhlasové a pódiové.

Pořad se provozoval nejen jako týdeník, ale dokonce jako denní soutěž. Na televizní stanici CBS byl vysílán v letech  1950-1967 a pravidla soutěže se od té doby nijak zvlášť neměnila.  Čtyři panelisté se ptají a host smí odpovídat jen „ano“ nebo „ne“. Pokud odpoví „ne“, dostává bod. Jakmile host získá určitý počet bodů, hra končí a panelisté neuhodli. V soutěži se standardně vystřídají dva hosté, někdy tři, velmi zřídka i čtyři plus tajemný host (celebrita). Celebrita je hádána poslepu.

Česká verze:

S českou verzí nazvanou Hádej, kdo jsem! se můžete na obrazovkách TV Prima pravidelně setkávat  od února 2007. Obsahově respektuje pravidla formátu, takže porota složená z populárních osobností hádá za pomoci indicií profese pozvaných hostů. Ve finále se porotci se škraboškou na očích snaží poznat celebritu, opět na základě více či méně trefných dotazů. Tato zábavná setkání se známými tvářemi řídí oblíbený moderátor Petr Vondráček.

V porotě postupně zasedli: Dana Morávková, Alice Bendová, Bob Klepl, Martin Zounar, Valérie Zawadská, Sandra Pogodová, Maroš Kramár, Ivo Šmoldas, Eva Holubová a Václav Vydra.

Jako VIP hosté pořadem prošly takové osobnosti, jakými jsou Dagmar Havlová, Miroslav Donutil, Štefan Margita, Jiřina Jirásková či Michal Viewegh...

Také česká verze se dočkala cenných vavřínů. V anketě TýTý získala 2x cenu „Pořad roku“ (2007, 2008) a cenu „Objev roku“ pro moderátora Petra Vondráčka (2007).