POMÁHÁME S KRKOUNY!

Krkouni na oddělení dětské hematologie a onkologie ve FN Motol

Kreslené figurky Romany Andělové a jejich pestrobarevný svět rozdávají radost dětem, které musejí trávit čas v nemocnici.

Dosud jsme díky výzdobě s krkouní tematikou zpříjemnili pobyt dětem v těchto zdravotnických zařízeních:

dětské oddělení JIP nemocnice v Kladně (foto zde)
oddělení dětské hematologie a onkologie ve FN Motol (foto zde)
dětské oddělení nemocnice v Žatci (foto zde)
čekárna oční ordinace MUDr. Věry Lehké v Kladně
Spoustu zábavy si děti užijí také v „krkouním“ světě v dětském centru Kulihrášek v Kladně.

Pomozte nám zajistit pro malé pacienty a jejich rodiče kouzelný svět i v prostředí nemocnic.

 

KDO JSOU KRKOUNI?

Kdo jsme? Že by lakomí krkavci anebo hamouni? Ale ne, nebojte... Jsme plyšoví, takže úplně neškodní, ale ukrutně zvědaví. A tak v jednom kuse vystrkujeme ze všech koutů své krky. Díky nim pak dohlédneme mnohem dál než vy – až na Bimbuli!!!

Jo a jsme tři, Bláža, Bůča a Pupíno!


Bláža

BLÁŽA

Jsem neposedná, zvědavá a bláznivá žirafa se spoustou energie, což je pro ostatní občas trochu náročné. Zkouším opravdu vše a nevyhýbám se ani odvážným leteckým manévrům, které prý při mých tělesných proporcích vypadají legračně. No dovolte...

Bůča

BŮČA

Jsem kráva se vším všudy a vůbec se za to nestydím! Moje touha po výjimečnosti v jakémkoliv oboru mě nenechává chvíli v klidu. Místo poctivého učení stále tančím, kreslím a zpívám...ale žádný obdiv nepřichází! Já se však nevzdávám a vím, že jednou přijde moje chvilka.

Pupíno

PUPÍNO

Jsem nefalšovaný sloní lenoch! A taky trochu neohrabaný, takže občas ztropím nějakou neplechu. Když na to ale přijde a kamarádi Krkouni se ocitnou v nouzi, zapomenu na svůj strach a statečně zasáhnu. Jsem pravý bimbulí přítel, fakt!

 

 

 

BIMBULI V ČESKÉ TELEVIZI

DSC_4919.JPG

Originální interaktivní pořad pro děti a jejich rodiče, který nejen baví, ale nenásilnou a zábavnou formou také inspiruje, jak aktivně trávit volný čas doma i venku. Každý díl je magazínem různých činností, které moderátoři – děti předvádějí a seznamují tak malé diváky s nejrůznějšími dovednostmi. Každou epizodu zpestřují výstupy figurek z kolekce „Krkouni“, kteří do předváděných činností aktivně zasahují a obracejí případné chyby do komické polohy. To pomáhá dětem ve studiu i u obrazovek brát aktivity s nadhledem a netrápit se případným neúspěchem.

Pořad obohacený o soutěže, reportáže a další interaktivní aktivity je po odvysílání uveden na spřízněných internetových stránkách www.bimbuli.tv.

Andělská hra Romany Andělové

Jak vznikl kouzelný svět Bimbuli a Krkouni? To a mnohem více v dokumentu Andělská hra.

Kde se vzala, tu se vzala... planeta Bimbuli a na ní Bláža, Bůča a Pupíno. Kdo je autorem Krkounů?

Romana Andělová je výtvarnice, která jako dítě onemocněla leukémií. Trávila dlouhé týdny a měsíce v nemocnici a bylo jí smutno. A tak začala snít, kreslit a malovat...

Její kreslený pohádkový svět planety Bimbuli baví a rozptyluje nejen malé pacienty a jejich rodiče, ale všechny děti. Svým osobním příběhem se šťastným koncem i nezdolným optimismem dodává naději i sílu rodičům nemocných dětí a dětem samotným pak radost, rozptýlení a vzrušení v jednotvárném režimu nemocnice.

Na dokument se můžete podívat zde.

PLANETA BIMBULI

postavičky

Byla jednou jedna malá holčička Adélka, kterou zavřeli do pokoje bez dětí. Měla u sebe jen své plyšové kamarády – kravičku Bůču, slona Pupína a žirafku Blážu. Adélka se hrozně nudila, protože byla nemocná a ležela v nemocnici, a tak se rozhodla, že svoje plyšáky naučí, jak se dělá duha...

Tak nějak by mohl začínat náš příběh, kdybychom chtěli psát pohádku. A on to vlastně takový příběh se šťastným koncem je... Romana Andělová, výtvarnice a grafička, strávila jako dítě dlouhý čas s diagnózou leukémie na oddělení dětské hematologie. Postupně si stvořila úžasný pohádkový svět Krkounů a planety Bimbuli, který jí pomohl nejen přežít, ale postupně vystudovat, stát se mámou dvou krásných dětí a aktivně začít pomáhat malým pacientům (http://www.krkouni.cz/).

KNIHA  Krkouni a jejich dobrodružství na planetě Bimbuli

Neuvěřitelná dobrodružství krkouní party najdete na pultech knihukupectví.
Seznamte se!

 

Pro zobrazení tohoto obsahu musíte mít nainstalován Adobe Flash.